Vítáme vás na našich stránkách!

Najdete zde informace o naší tříčlenné smečce a veškerém dění spojeném s našimi věrnými čtyřnohými kamarády :-) Zde se dočtete, jak to vlastně začalo…

CONNY, aneb grifonkův vpád do našeho života...

Počátky naší pejskařiny byly velmi nenápadné a pozvolné. Ještě na základní škole se panička bláznivě zamilovala do pejsků značně připomínajících rozzlobené čtyřnohé opičky. Tito pejsci pravidelně brouzdali chodníky vinohradského sídliště a při každém náhodném setkání ji svým neopakovatelným zjevem dokázali vykouzlit úsměv na tváři. Teprve až na vysoké škole se odvážila zeptat, o jaké plemeno se jedná, a rozhodla se na nic dál nečekat a svůj sen si splnit. V květnu 2005 tak z Plzně dorazil náš vůbec první pejsek - bruselský grifonek Conny. Díky němu jsme dostali možnost nahlédnout do světa pejskařiny, kterému jsem zanedlouho naplno propadli :-)


BARNEY, aneb jak k nám voříška osud zavál...

V roce 2007 se jedno nešťastné venčení zvrtlo v grifonkův boj o život. Po napadení retrívrem zůstal na deset dní hospitalizovaný na klinice. Po této léčbě jsme obdrželi bezvládné ležící tělíčko s pohledem upřeným do prázdna. Své páníčky nepoznával, nedokázal pohnout jedinou částí těla, následkem pohmoždění míchy ochrnul. Společnými silami jsme se pustili do boje a podle pokynů veterináře poctivě rehabilitovali. V tomto pochmurném období nám v hlavách začala klíčit myšlenka na pořízení druhého psího kamaráda. Connymu by se dostalo rozptýlení a malé štěňátko by jej navíc mohlo stimulovat k pohybu a zlepšení celkové koordinace... Netrvalo dlouho a od kamarádky jsme dostali zprávu, že je v brněnském útulku neobyčejně milý a čistotný mrňousek. Stačil jeden pohled za mříže karantény a my věděli, že tu malou a nesmírně veselou hromádku chlupů tam prostě nemůžeme nechat… Voříšek naprosto nejasného původu dostal jméno Barney a i přes počáteční Connyho rozpaky se zanedlouho stal jeho velkým parťákem a dle našeho očekávání i výrazným rehabilitačním činitelem :-) Na jaře roku 2008 jsme se s oběma pejsky přihlásili do kynologického klubu KK Zetor, kde Barney už během prvního roku složil zkoušky ZZO a ZOP. Z ostatních psích aktivit si vášnivě zamiloval coursing, kde ho s radostí necháváme závodit. Věříme, že nás tento šikovný špunt bude i nadále mile překvapovat :-)

JERRY, aneb jak se panička zbláznila a ovčáka si koupila... :-)

Grifonek má k našim pravidelným návštěvám cvičáku poněkud rozporuplný vztah. Prostředí plné pejsků miluje a vždy se tam těší, ale jakmile dojde na poslušnost, často se v jeho fousaté tvářičce objeví zarputilý vzdor. A tak panička po roce snažení začala toužit po pejskovi, který by jeji nadšení pro výcvik ocenil více. Začala hledat plemeno středního vzrůstu, psa aktivního, živého, ochotného pracovat. V hledáčku se objevil australský ovčák. V červnu 2009 se tak u nás pod záminkou odměny za úspěšné složení státnic objevil Jerry. A jelikož je tento kouzelný flekáč vždy připraven k nejrůznějším psím kusům, maximálně si s paničkou padli do noty :-) Pro vybití jeho ovčácké energie plánujeme do budoucna kromě klasického výcviku vyzkoušet také např. canicross, coursing, dog frisbee či obedience. Co se nám však z tohoto šíleného dorostence vyklube a čemu se budeme skutečně věnovat, ukáže až čas :-)

Bližší představení každého s pejsků se vám objeví po kliknutí na fotografii.

Kontakt: smecka.jochy@centrum.cz